Co potřebujete vědět, než se vezmete?
Žádost o ruku je jednou z nejkrásnějších událostí v životě každého, muže i ženy. Ovšem, než si před oltářem řeknete skutečně své ANO a stvrdíte svůj svazek podpisy, měli byste vědět několik základních věcí. Ptáte se jakých?
Jak je na tom partner / partnerka se zdravím?
Samotný manželský slib se ptá, jestli si svého partnera berete dobrovolně a jste zcela seznámeni se všemi okolnostmi. To znamená i s tím, jak je na tom zdravotně! Nemáme na mysli žádnou vypočítavost. Nemusíte zjišťovat rodinnou zdravotní anamnézu až do pátého kolene. Pokud ale váš miláček ví, že každý druhý z jejich rodiny trpí cukrovkou, měli byste to vědět. Stejně je na tom například (ne)plodnost. Nebo i fakt, že než jste se poznali, šel / šla na operaci s očima, kde jim odstranili krátkozrakost.
Jaké mají vztahy s rodiči a rodinou celkově?
Rodinu si člověk nevybírá. To platí ale pouze tam, kam se narodíte! Partnerovu rodinu po svatbě přijmete za svou. Zvláště, pokud máte nebo budete mít děti. Vaše tchyně pak bude už navždy babičkou vašeho potomka. Prozkoumejte tedy nenápadně rodinné vztahy, ještě předtím, než se rozhodnete vzít se. Jak se k sobě mají, jak si rozumí a v jakém prostředí váš miláček vyrůstal! Pokud se nestýkají, může za tím stát spousta důvodů. A ty se pokuste zjistit! Do manželství vstupujte s co nejpřesnější představou o tom, jakou rodinu partner / partnerka má.
Má partner / partnerka nějaké dluhy?
Takovou otázku mu / jí asi nepoložíte jen tak mezi řečí při večerním relaxu. Před svatbou ale silně doporučujeme tuto otázku neopomenout. Není úplně fér snažit se zjistit tyto informace za zády svého miláčka. Docela určitě vás nachytá a nevysílá to vůbec dobrou zprávu o důvěře mezi vámi. Zkrátka si vyhraďte jeden večer na probrání finanční situace a zeptejte se. A buďte připraveni odpovědět na to samé. Vstupovat do manželství s dluhy se dá, ale pokud se budou prohlubovat, je to už věc vás obou! Ani odpověď „Ano, mám dluh“ není konečná. Splácet studentskou půjčku je něco úplně jiného než moření dluhu z hraní na automatech.
Máte společné představy o budoucnosti?
Ať už se znáte půl roku nebo deset let, před vstupem do manželství si definitivně promluvte o základních představách o životě. Nejdůležitější jsou tři věci – bydlení, děti a životní cíl. Bydlet zároveň na samotě u lesa a uprostřed velkoměsta se opravdu nedá. Mít nebo nemít děti je podobně důležitá otázka. Nespoléhejte na to, že svého miláčka přesvědčíte o svém. Tedy o opaku toho, co si přeje on nebo ona. Životní cíl je důležitý kvůli každodennosti a tomu, jak budete trávit své dny. Pokud chce vaše přítelkyně nakonec zůstat doma a vychovávat děti, zatímco vy toužíte po dynamické kariérní dvojce s jedním dítětem a chůvou, také se potřebujete dobrat kompromisu. Pokud ho nenajdete, nebyli byste spolu šťastní.
Svatba je velký krok. Ujistěte se, že jste na něj po všech stránkách připraveni.
Podobné články
Žijte šťastný život!
Připadá vám váš život fádní, bez zážitků nebo naopak příliš hektický a plný stresu? Už vás nebaví dělat denně jedno a to samé? Vstát, nasnídat se, jít do práce, z práce, uvařit, uklidit a jít zase spát? Připadáte si na světě příliš sami, přestože máte spoustu přátel? Chybí vám životní láska? Změňte to! Změňte svůj život a uvidíte, že se vám bude žít mnohem šťastněji než doposud.
Láska by měla dávat svobodu
Milujete bezmezně svého partnera / svou partnerku? Jste pro ně ochotni udělat vše, co jim na očích vidíte? Ať pomyslíte na cokoliv, ve všem vidíte jen sebe a svého miláčka? Je to správné? Jak pro koho a jak kdy. Láska nesmí být pro nikoho vězením! Láska by měla dávat ve vztahu svobodu. Na to nezapomínejte.
Náladovost jako zabiják partnerských vztahů
Smích, smutek, pláč, splín … Znáte to? Procházíte také častými změnami nálad? Jste chvíli veselí, život vás baví, užíváte si ho plnými doušky a najednou jako když utne a vaši pohodovou náladu vystřídá smutek, naštvanost a zloba? Jak se chovat, aby vás nálada neovládala a neovlivňovala váš partnerský život?
Partner se ke mně chová jinak, než na začátku vztahu
Byl váš partner na začátku vztahu pozorný, veselý, vtipný, jedním slovem dokonalý? Co se s ním najednou stalo? Proč se po letech vztahu proměnil v nepříjemného morouse, který s vámi nekomunikuje a který se neumí ani usmát? Co nyní dělat? Naučit se s takovým partnerem žít nebo si najít někoho jiného?
Klíčové okamžiky nového partnerského vztahu
Začátek každého nového partnerského vztahu s sebou přináší celou řadu kroků do neznáma. První oslovení pro vás naprosto neznámého člověka, první rande, první milování, první přespání u partnera, první představení rodičům, společné bydlení, první dovolená... Možná, že to všechno vypadá jednoduše, ale někdy tyto banality mohou s vaším novým vztahem pěkně zamávat.
Jste přátelé, nebo spolu chodíte?
Chodíte spolu, nebo jste opravdu jen dobří kamarádi? Takovou otázku si alespoň jednou za život položil každý z nás. A nemuselo to být nutně v mládí, kdy každý v oblasti vztahů tak trochu tápal. I dnes jste se s někým blízkým možná zasekli v jakémsi vakuu, kdy nejste ani kamarádi, ani spolu úplně nechodíte. Podívejte se, jak na tom jste a podle toho podnikejte další kroky.
Nejnovější články
Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah
Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.
7 znamení, že jste našli svou pravou lásku
Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.
Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu
Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.
5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží
V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!
Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem
Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.
Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST
Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.
Seznamky podle toho koho hledáte
Seznamky podle krajů
-
Seznamka
Jihočeský kraj -
Seznamka
Jihomoravský kraj -
Seznamka
Karlovarský kraj -
Seznamka
Královéhradecký kraj -
Seznamka
Liberecký kraj -
Seznamka
Moravskoslezský kraj -
Seznamka
Olomoucký kraj -
Seznamka
Pardubický kraj -
Seznamka
Plzeňský kraj -
Seznamka
Praha -
Seznamka
Středočeský kraj -
Seznamka
Ústecký kraj -
Seznamka
Vysočina -
Seznamka
Zlínský kraj