Jak bojovat s vyhořením ve vztahu?

Jak bojovat s vyhořením ve vztahu?

Máte s partnerem / partnerkou neustále rozepře? Nepřistoupí  váš partner nikdy na váš názor? Ustupujete vždy jen vy? Máte pocit, že je váš vztah na hranici vyhoření? Poradíme vám, jak s tím bojovat.

Najděte si pro sebe čas

Každý den si najděte zhruba dvacet minut na následující techniku, která vás zachrání před syndromem vyhoření. Sedněte si do pohodlné polohy a zavřete oči. Nejprve se snažte uklidnit dlouhým nádechem a výdechem. Poté si představte, že za vámi stojí jedno vaše já, které představuje povinnosti vůči vašemu vztahu. Naproti němu umístěte vaše druhé já s vašimi touhami, které byste chtěli udělat.

Nechte spolu obě vaše já komunikovat. Vy se snažte celou konverzaci sledovat z povzdálí, jako nestranný pozorovatel. Po chvíli byste měli pocítit úlevu, protože obě vaše já si nepříjemnosti vyříkají a nakonec udělají kompromis a usmíří se.

Tuto techniku opakujte několik dní za sebou. Po nějaké době byste se měli cítit zase vyrovnaní. Klíč tkví ve smíření a kompromisu. V životě nemůžete dělat jen věci, po kterých toužíte anebo jen ty, které dělat nechcete. Musíte tuto nevyrovnanost vyvážit a začněte se cítit zase dobře.

Komunikujte s partnerem / partnerkou

Pokud vás tato poněkud spirituální technika neoslovila, můžete vyzkoušet i jiné věci. Jednou z nich je pravidelná komunikace s protějškem. Najděte si na sebe každý den alespoň hodinu času a rozumně mezi sebou komunikujte. Zejména o tom, co vám ve vztahu vadí a proč. Váš partner / partnerka  by vás měl vyslechnout a snažit se vás pochopit a vy na oplátku udělejte totéž. Uvidíte, že po krátké době se váš vztah začne zlepšovat.

Dopřejte si navzájem volnost

Pokud jste s protějškem na pokraji vyhoření, dopřejte si navzájem více volnosti. Přeje si váš partner jít s přáteli na hokej? Nemějte žádné námitky a popřejte mu příjemnou zábavu. Chtěla by jít vaše přítelkyně se svými kamarádkami povyrazit? Umožněte jí to bez výčitek. V ničem se navzájem neomezujte. Můžete vyzkoušet i sedmidenní nebo vícedenní odloučení. Odpočinek od náročného vztahu vám pomůže s psychickou regenerací. Vrátíte se k sobě s čistou hlavou a dobrou náladou. Poté už nebudete mít důvod k žádným konfliktům.


Podobné články

Když jeden miluje víc než ten druhý

Určitě znáte ten pocit, kdy bezmezně milujete svého partnera a jste pro něj ochotni udělat cokoliv. Všechen volný čas chcete trávit jen s ním. Plánujete společnou budoucnost. V podstatě se vše točí jen kolem vaší lásky. Jenže na druhou stranu máte také pocit, že svého partnera / svou partnerku milujete víc, než on / ona vás. Jak takové nerovnocenné vztahy vypadají a jakou mají šanci na „přežití“?

Jak přežít tchýni?

Když spolu začnete randit, myslíte si, že je láska jen mezi vámi. Když se vezmete, myslíte si to samé. Je to ale pravda? Bohužel ne. Spolu s partnerem si berete i jeho rodinu. A s tou už si nemusíme padnout do oka. Jak přežít partnerovu rodinu bez toho, aby vám rozbourala manželství?

Jak ovlivňuje vztah vaše fyzické zdraví?

Sdílet s někým svůj život je nepochybně příjemné. Máte se ke komu vracet, s kým se dělit o své radosti i strasti, s kým si povídat. Ale kromě lásky samotné vám vztah prospívá i zdravotně! Jaké nejvýraznější účinky má vztah na vaše zdraví?

Mazlení a něžnosti ve vztahu nepodceňujte

Vzhledem k tomu, že si současný životní trend žádá čím dál větší pracovní nasazení všech podnikatelů i zaměstnanců, není vůbec divu, že jsou všichni po příchodu z práce unaveni, bez energie a bez chuti cokoliv doma podnikat. Jenže zdravý partnerský vztah si žádá mimo jiné i dostatečnou dávku komunikace, lásky, něhy, mazlení a sexu. Na to nezapomínejte!

Těchto 5 vět neříkejte ani v největším vzteku

Když jsme naštvaní, často řekneme něco, čeho pak litujeme. Stalo se vám to někdy? Vmetli jste své polovičce do tváře něco, co jste nemysleli vážně, nebo jste to nikdy neměli v úmyslu říkat? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak se tomu vyhnout. Následující věty si uložte pod velký nápis TABU.

Zásady fungujícího partnerského vztahu

Závidíte párům, které jsou spolu už třeba dvacet let a stále jim to klape? Chtěli byste podobný vztah, ale nakonec jste se vždy rozešli? Možná jen zanedbáváte nějakou maličkost, kterou dlouholeté páry pokládají ve vztahu za samozřejmost. Co je tedy tím tajemstvím fungujícího vztahu?

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.