Milujeme se, ale žijeme sami. Jsme totiž MINGLE!

Milujeme se, ale žijeme sami. Jsme totiž MINGLE!

Svatby už nejsou žádané, tak jako dříve, velká část manželství se kvůli neshodám a nevěře rozvádí a dosti lidem začíná vyhovovat samota. Někteří si užívají toho, že jsou single, tedy že nemají stálého partnera, jiní zase preferují nový styl partnerských vztahů a tím je právě životní styl zvaný mingles.

Co mingle znamená?

Mingle představuje nový styl partnerského života. Původně vznikl v Americe, velmi rychle se však šíří do celého světa. Stále více párů si začíná volit mingle styl za vlastní i u nás v Čechách.  Migle znamená v překladu anglických slov „married, but single“, což je „ženatý nebo vdáná, přesto však svobodný nebo svobodná“. Ve skutečnosti žijí mingle životy nejen partneři žijící v dlouhodobém vztahu, ale i manželé.

Jaký rozdíl je mezi single a mingle?

Do single vztahu vstupujete buď dobrovolně nebo nedobrovolně. Život bez partnera, naprostá svoboda, pocit, že jste svým vlastním pánem, některým single partnerům naprosto vyhovuje. Jiní singles jsou naopak nešťastni z toho, že nemohou najít partnera, se kterým by mohli trávit společné chvíle.

Mingle život je poněkud odlišný. Spočívá v tom, že stálého partnera máte, pravidelně se stýkáte, chodíte se spolu bavit, chodíte na večeře, do kina, sportujete spolu, prostě děláte vše, co dělají lidé, kteří spolu žijí, jen s tím rozdílem, že nežijete ve společném bytě, nýbrž máte každý svou vlastní domácnost.

Jaké jsou výhody mingle vztahů?

Mingle partneři se shází jen ve chvílích, kdy na sebe mají oba čas a chuť. V opačném případě si každý dělá, co chce, věnuje se své domácnosti, svým koníčkům, přátelům. Společné bydlení je pro mingles páry tabu a oběma partnerům to tak maximálně vyhovuje. Ženy si užívají pocitu, že se mohou věnovat sobě a své kariéře a nemusí po svém partnerovi uklízet a prát špinavé prádlo, nemusí pravidelně vařit teplé večeře, prostě se nemusí o nikoho, krom sebe starat. I mužům vyhovuje vlastní nezávislost. Mohou jít kdykoliv na fotbal nebo hokej, zajít si s kamarády na pivo, aniž by museli od žen poslouchat, proč jdou zase pryč, kdy se vrátí, proč s nimi raději netráví večer doma. Samostatnost a nezávislost je právě to, co mingles na tomto vztahu nejvíce baví.

Jenže i mingle styl má své nevýhody

Za hlavní nevýhodu mingle vztahů můžeme označit to, že se partneři nemají při tomto stylu života možnost dokonale poznat. To, že spolu tráví večeře, chodí do restaurací, bavit se do barů, užívají si sexu, atd., neznamená, že se dotyční navzájem dobře znají. K tomu, aby se dva partneři dokonale poznali, je zapotřebí, aby spolu určitý čas bydleli. A to právě u mingle párů možné není. Společné bydlení pro ně totiž nepřipadá v úvahu.

Za další nevýhodu mingle vztahů můžeme označit situaci, kdy se dva partneři žijící v tomto vztahu rozhodnou pořídit rodinu.  Jak budou své děti vychovávat? U koho budou děti bydlet? Jak vysvětlí rodiče svým dětem, že tátu vidí jen jednou či dvakrát do týdne?  Z psychologického hlediska je tedy mingles styl naprosto nevhodný pro osoby, které spolu hodlají vychovávat potomky.

Pro velkou část lidí může být problémem právě samota, která s mingle životním stylem do jisté míry souvisí. To, že se nemáte po práci ke komu vrátit, že u sebe nemáte partnera, o kterého se můžete v případě potřeby opřít, partnera, který vás pohladí ve chvíli, kdy právě pohlazení potřebujete, nebo ke kterému se můžete při usínání přitulit, to jsou věci, které většina lidí, žijících v klasickém partnerském vztahu nedokáže přijmout za své.

Pro koho je mingle styl vhodný?

V mingle vztahu většinou žijí osoby, které chtějí budovat kariéru, lidé, kteří si chtějí zachovat své soukromí a kteří se chtějí starat jen sami o sebe. Zároveň mezi mingles partnery můžeme zařadit i ty osoby, které nechtějí, aby jim klasický vztah zevšedněl běžným stereotypem, jako je dívání se na televizi v teplákách a vytahaném tričku, ježděním na společné víkendové nákupy či častým mlčením, jelikož si opět nemají co říct.

Mingles partneři chtějí, abych měl jejich vztah jiskru, a věří, že tím, že spolu nebudou trávit všechen volný čas, si mohou do jisté míry užívat života po svém. Tím, že spolu v podstatě neustále randí, mají oba partneři větší potřebu starat se o sebe a snažit se, aby pro svou polovičku byli neustále atraktivní a žádaní.

 


Podobné články

Hrozí vám nevěra?

Možná je to s podivem, ale mnoho párů spadlo do nevěry prakticky „omylem“. Vůbec si totiž nevšimli, že nový trenér nebo kolegyně z práce, jsou pro ně víc, než si myslí. Proč taky? Doma už svou lásku dávno měli a tudíž si žádných vysílaných signálů z jiné strany nevšímali. Bohužel ani z té vlastní. Jak tedy rozpoznat, že se pomalu, ale jistě odhodláváte k nevěře

Jak si udržet lásku ženy a nedoplatit na svoji dobrotu?

Chcete si udržet lásku vaší partnerky? Nevíte, jak na to? Přestože byste snesl své ženě modré z nebe, končí vaše láska vždy tím, že vás partnerka opustí a odejde jinam? Máte pocit, že ať uděláte, co uděláte, vždycky ten váš vztah dopadne špatně?  Jaké chyby děláte?

Společná dovolená – velká zkouška vztahu

Společná dovolená může být první příležitostí, kdy spolu strávíte celý den. Je tedy dobrou „generálkou“ před tím, než se sestěhujete nebo dokonce vezmete. Dovolená vás může ve vašem vztahu utvrdit nebo ho může úplně zničit.

Kdy ve vztahu zpozornět

Jste spolu už nějaký ten pátek, ale poslední dobou máte dojem, že se z vašeho vztahu všechno hezké vytrácí? Nevíte o žádném náznaku toho, že by se s vámi cítil partner nespokojeně. Tak proč? Vyhýbá se rozhovoru o vztahu a o tom, co by mohlo být špatně jako čert kříži? Nebojte, nemusíte mu nebo jí číst myšlenky, abyste přišli na to, co toho druhého trápí. Stačí se jen pozorně dívat. Čeho si tedy všímat?

Ideální věkový rozdíl mezi partnery

Dlouho platil model ideálních partnerů - „starší muž, mladší žena“. S příchodem svobodného 20. století se ale tento zvyk změnil. Nejenže se začaly objevovat páry, kde byla starší žena. Ani věkový rozdíl, který se do té doby nejčastěji pohyboval od dvou do šesti let, už nebyl jistý. Není až tak vzácné potkat pár s více jak desetiletým rozdílem. Jaké tedy mohou nastat situace? A je vůbec něco jako „ideální“ věkový rozdíl?

Moje peníze, tvoje peníze aneb neustálé hádky o finance

Někdo staví bohatství před lásku, pro jiného vyhrávají vždy city nad penězi. Jak to máte vy? Jde vám spíše o to, jak si v rodině rozumíte nebo o to, kolik vyděláváte? Kdo ve vaší rodině drží kasu? Máte společné finance nebo každý svůj oddělený účet? Nechali byste si pro korunu koleno vrtat nebo máte peněz tolik, že je můžete vidlemi přehazovat? Dle toho, jak se totiž stavíte k penězům, se pozná, jak se chováte ke svému partnerovi!

Nejnovější články

Novoroční předsevzetí pro váš pohodový vztah

Máte pocit, že váš vztah není úplně ideální a je zapotřebí na něm trochu zapracovat? Nebo si myslíte, že je na čase začít nový rok nějakým novým partnerským soužitím? Pokud vám až doposud vaše vztahy příliš nevycházely, začněte k nim přistupovat trochu jinak. Třeba právě tím, že si dáte letos nějaké novoroční předsevzetí a změníte něco na svém pohledu na partnerství, začnou být vaše vztahy ideálními.

7 znamení, že jste našli svou pravou lásku

Chodíte s někým a zajímalo by vás, jestli jste pro sebe ti praví? Nebo třeba uvažujete o manželství? Podívejte se na 7 znamení, podle kterých bezpečně poznáte, že jste našli svou pravou lásku.

Jak poznat, že jste v nevyrovnaném vztahu

Závislý vztah je ten, kde partneři nemohou existovat jeden bez druhého. Doslova, svoji identitu zakládáte na vašem vzájemném vztahu a na tom, jak se chová vaše polovička. Uvázli jste v podobném kolotoči, kdy je jeden z vás vždy víc než ten druhý? Položte si následující otázky a zjistěte to.

5 znamení, že váš vztah na dálku nevydrží

V posledním roce a půl si mnoho lidí vyzkoušelo vztah na dálku. Ať už v jednom takovém jste, nebo jste se během karantény teprve seznámili, položte si otázku, zda právě váš vztah vzdálenost vydrží!

Teorie citové vazby: Naučte se pracovat se svým typem

Teorie citové vazby rozebírá, jak zacházíme se vztahy. Zjednodušeně řečeno podle jednoho ze čtyř typů poznáte, jak nahlížíte na vztahy a jak tedy zacházíte se svým miláčkem i sami se sebou. Každý typ má také své silné a slabé stránky. Podívejte se, jak co nejvíc vytěžit ze svých silných stránek a jak bojovat se slabšími stránkami svého typu.

Teorie citové vazby: Jak navazujete vztahy? TEST

Tahle teorie z psychologie může vysvětlit hodně o tom, jak navazujeme a zacházíme se vztahy. Proč nás přitahují určití lidé, proč naše vztahy uspějí, nebo selžou a proč se podobné vzorce problémů objevují v našich vztazích znovu a znovu.